Do najtrudniejszych wyzwań noworocznych należy z pewnością rzucanie palenia. Wiele osób nie daje rady porzucić zgubnego nałogu z dnia na dzień i po krótkim okresie tytoniowej abstynencji przekłada swoje „żelazne” postanowienie o kolejny rok. Okazuje się jednak, że dla tych, którzy za żadne skarby nie mogą skończyć z papierosami, istnieją inne rozwiązania, co więcej – potencjalnie redukujące i ograniczające ryzyko zdrowotne związane z nałogiem.

Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS) jest jedną z atrakcyjniejszych form pomocy oferowaną przez Powiatowy Urząd Pracy w Szczytnie skierowaną do pracodawców.

Krajowy Fundusz Szkoleniowy to wydzielona część Funduszu Pracy, z którego mogą korzystać pracodawcy w Polsce, chcąc podnosić kwalifikacje swoje i zatrudnionych pracowników. Środki na ten cel posiada w dyspozycji również Powiatowy Urząd Pracy w Szczytnie.

Pracodawcy z powiatu szczycieńskiego mogą ubiegać się w Urzędzie Pracy o pokrycie kosztów kształcenie zarówno swojego, jak i zatrudnionych pracowników.

Osoby bezrobotne mają w rękach bardzo przydatne narzędzie jakim jest staż, tylko wystarczy je umiejętnie wykorzystać.

Jedną z licznych form pomocy i wsparcia oferowanych przez Powiatowy Urząd Pracy jest pomoc świadczona przez doradców zawodowych dla pracodawców w doborze kandydatów na specjalistyczne stanowiska spośród bezrobotnych i poszukujących pracy.

Pracodawcy, którzy myślą o rozwoju firmy, poszerzeniu jej działalności i utworzeniu nowych stanowisk pracy, mają możliwość uzyskania dofinansowania sięgającego maksymalnie nawet sześciokrotności przeciętnego wynagrodzenia, czyli ponad 24 tys. zł na jedno stanowisko pracy - To jeden z najkorzystniejszych dla przedsiębiorców wariantów pomocy z Funduszu Pracy – mówi Beata Januszczyk, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Szczytnie.

Na przełomie września i października w Powiatowym Urzędzie Pracy w Szczytnie odbyło się szkolenie z metod aktywnego poszukiwania pracy. Wzięło w nim udział 15 osób bezrobotnych. - Przyszliśmy na pierwsze zajęcia z nastawieniem, że kolejne 3 tygodnie w naszym życiu będą zmarnowane. A tymczasem z dnia na dzień nabieraliśmy wiary we własne siły, wierząc, że zdobycie pracy jest w naszym zasięgu – mówi Justyna Kicka.

Zarejestrowani jako osoby bezrobotne w urzędzie pracy i mający nie więcej niż 30 lat, mogą otrzymać bon na zasiedlenie. Z tej nowej oferty skorzystało już blisko 30 osób z powiatu szczycieńskiego. Bon na zasiedlenie dla bezrobotnego to nowa forma pomocy przyznawana przez urząd pracy.

Dotacja na podjęcie działalności gospodarczej dla osób bezrobotnych,to jedna z ważniejszych form wsparcia udzielana przez Urząd Pracy. Trzeba mieć dobry i realny pomysł, niezbędne kwalifikacje, doświadczenie i umiejętności zgodne z kierunkiem działalności oraz mocną determinację w założeniu i prowadzeniu firmy.