Kamil Hornowski ze szczycieńskiej Katany zajął pierwsze miejsce w Mistrzostwach Mazowsza w Amatorskim MMA w kategorii 62 kg. Na podium stawali również inni zawodnicy reprezentujący Szczytno.

Cztery razy na podium w Wołominie

W Wołominie zaprezentowali się sportowcy z 20 klubów z całej Polski. Nie zabrakło wśród nich zawodników Katany Szczytno. W kategorii 62 kg nie miał sobie równych Kamil Hornowski, który wygrał wszystkie swoje walki. Na trzecim miejscu zmagania zakończyli: Michał Biegański (80 kg) i Konrad Rybicki (87 kg). O brąz bezskutecznie walczyli ponadto Karol Baranowski (junior, 73 kg) oraz Marcin Welk (68 kg). W wołomińskiej hali przeprowadzono również turniej ju-jitsu brazylijskiego. Wojciech Stępniak zajął tu 2. miejce w kategorii 96 kg.

- Jestem zadowolony z tego startu. Kamil po raz kolejny pokazał, że jest w wysokiej formie, do reszty zawodników nie mogę mieć dużych pretensji o to, że po przegrywali o medale, bo treningi wznowiliśmy dopiero dwa tygodnie temu, a o starcie dowiedzieliśmy się trzy dni wcześniej - podsumowuje trener Katany Jacek Szewczak.