Zawodnicy Katany Szczytno mogą być zadowoleni z wyjazdu do dalekiego Gorzowa.

W Międzynarodowych Mistrzostwach Wielkopolski w Brazylijskim Ju-jitsu podopieczni trenera Jacka Szewczaka wywalczyli pięć medali.

Wielkopolskie medale

W Gorzowie nie zawiódł Kamil Hornowski. Zawodnik Katany wygrał w wadze 64 kg wszystkie walki w kategorii z judogami i zajął pierwsze miejsce. W kategorii bez judog musiał zadowolić się miejscem trzecim. Jego klubowy kolega Marcin Welk wywalczył dwukrotnie brąz w kategorii 70 kg. Na drugim stopniu podium w kategorii 94 kg bez judog stanął Wojciech Stępniak. Poza strefą medalową znaleźli się: debiutująca w Katanie Magdalena Nowak oraz Karol Baranowski i Wojciech Grzybek.

W Gorzowie odbył się również turniej dzieci w judo. Kamil Zapadka wygrał w kategorii 42 kg, Wiktor Nasierowski był drugi w kat. 37 kg, a Zuzanna Kania uplasowała się w kat. 42 kg na trzecim miejscu.